Kaput Koruma

Araçlar seyir halindeyken dış etkenlere maruz kaldığından dolayı kaputta birtakım istenmeyen durumlar yaşanmaktadır. Taş göçükleri, kuş pislikleri, haşere asitleri gibi etkenler aracın seyir halindeyken maruz kaldığı sorunlardır. Bu sorunlar aracın kaputunun çatlamasına ve renginin solmasına sebebiyet vermektedir. Buda araç sahiplerinin canını oldukça sıkmaktadır. Bu can sıklığı durumlarının yaşanmaması bir takım kaput koruma işlemlerinin yapılması gereklidir.  Bu işlem için kaput koruma filmleri tercih edilmektedir. Bu filmler aracın kaputunda yaşadığı kötü sorunları ortadan kaldırmaktadır.

   Kaput koruması için tercih edilen filmler araca uygulandığında araçta yaşanan sorunlardan kurtulmuş olunacaktır. Boya yüzeyinin zarar görmesi bu sorulardan bir tanesidir. Bu sorunları kolay bir şekilde bertaraf eden filmler aynı zamanda onarımı garanti kapsamına da almaktadır. Buda ilerleyen süreçlerde yaşanabilecek bir hata da tekrardan ücretsiz destek alabileceğiniz anlamına gelecektir.

   Araçlarda yaşanan kabarmalara karşı da oldukça dirençli bir yapısı bulunan filmler yaşanabilecek kabarma sorununu en aza indirgeyecektir. Bu işlem sürücülerin gönlünü ferahlatacak niteliktedir. Ayrıca filmin yapılma işlemi aracın kaputunun ölçüsüne göre değişiklik gösterdiğinden dolayı araca göre ölçüler alınarak işlem yapılmalıdır. Bu işlemler bir sıra ve düzen içerisinde yapıldığında kaputlar uzun yıllar hasar görmeyecek bir yapıda olacaktır.

   Film kaplama işlemini yapan birtakım firmalar bu işlemi yapmadan önce bazı aletlerle kaputta düzeltme işlemi yapmaktadır. Kaputta göçükler ve çıkıntılar bu işleme tabi tutulan durumlardır. Bu sorunlar ortadan kaldırıldıktan sonra filmi engelleyecek kaputta bir malzeme varsa bunlarda sökülmektedir. Bu sökülme işlemi ve film takılma işlemi yapıldıktan sonra sökülen malzemeler tekrardan yerine monte edilmektedir. Tüm işlemler bitirildikten sonra kaplama işlemi kendini göstermesi için bir süre beklemek gereklidir. Bu bekleme süresi bittiğinde araç üst düzey koruma sistemiyle müşterilerine teslim edilir.

Call Now Button