Boya Koruma

Otomobil yüzeyindeki endüstriyel tozların temizlenmesi uygulaması olan kil temizleme, reçine temizleme, zift temizleme uygulamaları ile otomobil yüzeyi boya koruma uygulamasına hazır hale getirilir.

Polytop’un nano teknoloji ile üretilen cilaları ile çiziklerin içinin doldurulması şeklinde yapılan çizik giderme işlemi bu uygulamadaki ikinci adımdır. Polytop’un Diamant serisi bu uygulamada kullanılan cila grubudur. Çizik giderme uygulaması sonrasında Polytop Reflex serisi ile parlatma ve hare giderme aşaması da tamamlanır. Son aşamada ise Polytop Hard Wax serisi ile elde edilen parlaklığın 6 ay süresince devam etmesini sağlayacak koruma uygulaması yapılır.


Boya Koruma uygulaması sonrasında otomobile 6 ay parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir. Boya koruma uygulamasının tüm aşamalarını içeren Boya Koruma ile otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzluklar (kılcal çizikler, reçineler, ziftler vb.) giderilmiş ve parlaklığı sağlayacak pürüzsüz bir yüzey elde edilmiş sonrasında wax uygulaması ile de elde edilen bu yüzey dış etkenlerden koruma altına alınmış olur.

Otomobil yüzeyinde en yüksek parlaklığa ulaşabilmek için öncelikle o parlaklığı nasıl sağlayacağımızı bilmemiz gerekiyor.

Bilinenin aksine parlaklığı sağlayan cila değildir. Parlaklık fiziksel bir olaydır ve ışık yansıması anlamına gelir. Yansımayı sağlayacak olan da düz bir yüzeydir. Otomobil üzerinde 90 derecelik açı ile yansıma sağlayacak bir yüzey oluşturmak için kullandığımız cilalar bu fiziksel olayın oluşması için en önemli materyallerdir.

Pırıl pırıl bir otomobil için bu fiziksel gerçekliği bilmek otomobilimiz için seçeceğimiz uygulama için büyük önem taşıyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda var; pırıl pırıl bir otomobil için 90 derecelik açı ile yansıma elde edeceğimiz pürüzsüz bir otomobil yüzeyine ihtiyacımız var.

 

Call Now Button