Araç Kaplama

Araba kaplama işlemi profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Aksi halde yanlış yapılacak montaj, ek yerlerinin birbirlerini tutmamasına, hava kabarcıklarının oluşmasına ve yapıştırılan cast folyonun kısa zamanda kalkmasına sebep olacaktır. Araba kaplama işlemine öncelikle arabanın üstünden başlanmalıdır ve aşağıya doğru yapıştırılarak gelinmelidir. Cast folyoyu esnetmeden bu işlem yapılmalıdır aksi halde yapıştıracağınız ikinci parça (resmin devamı) birbirini tutmayacaktır. Komple yapıştırma işlemi bittikten sonra camlara one way vision denilen delikli malzeme yapıştırılır. Bu malzemenin özelliği dışarıdan bakıldığında imaj (basılan görsel) görünür, arabanın içinden bakan ise dışarıyı net bir şekilde yani yapıştırılmış bir sticker yokmuş gibi görür.

Araç Kaplanmadan Önce Araba Nasıl Olmalıdır?
Araç giydirme işlemine başlamadan önce Araba muhakkak temiz olmalıdır. Araba kaplama işlemi yapılmadan bir gün önce aracın yıkanıp kapalı bir garaja kuruması için bırakılması gerekmektedir. Bazı firmalar araç giydirme montajını yapmadan bir iki saat önce yıkamaya alıyorlar ve yazın güneşin altında kurumaya bırakıyorlar. Bu yapılacak en büyük hatalardan biridir. Böyle olunca fitillerin içinde su kalıyor ve kaplanmış olan cast folyonun içine istemesek de su kaçıyor. Kaçan su güneşi görünce buharlaşıyor ve buharın etkisiyle cast folyoyu kaldırıyor. Araba Kaplama işleminden önce aracın sudan ve tozdan korunması için yıkanıp kapalı garajda kalması şarttır.

Araç Kaplamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kaplama yapılacak aracın yüzeyinin temiz olması, araç kaplamada kullanılacak Cast folyonun üzerindeki mürekkebin iyice kuruması, keçe ragle ile sıvama yapılması, hava kabarcıklarının patlatılması (iğne ucu ile), araç kaplama montajı bittikten sonra alkolle temizlenmesi ve komple fön ile üzerinden geçilmesidir.

Call Now Button